Abonmá -  jarní cyklus 2017 - POZOR ZMĚNA ČASU PRODEJE VSTUPENEK!!

Novinkou prosincového internetového prodeje abonmá jaro 2017 je změna času prodeje vstupenek. Dříve začínal prodej od 14 hodin a nyní bude spuštěn až od 18 hodin. 

1.    29. listopadu  od 16 hodin  se uskuteční prodej abonentek v rámci "štamgast karty" (červen- prosinec 2016). 
Upozornění: na 1 štamgast kartu je pouze 1 abonentka. 

2.    8. prosince od 18.00   bude uvolněn online rezervační předprodej všech zbylých abonentek. 

Zarezervované abonentky bude nutné vyzvednout nejpozději do pátku 16. prosince do 16.30 v Turistickém informačním centru na Betlémě. Nevyzvednuté abonentky se po tomto termínu vrátí zpátky do předprodeje. 


Maximální počet abonentek - 6 míst na 1 osobu.

Cena abonentky - 1200 hlediště

                              - 1150 balkón

Do předprodeje je zařazeno 330 abonentek.

Omlouváme se, ale abonentky se nezamlouvají.

Štamgast karta - věrnostní karta jako odměna pro kulturní nadšence

Dlouho jsem přemýšleli, čím vám dát najevo, jak moc si vážíme toho, že se nám díky vaší divácké podpoře daří budovat v MFC a na Betlémě stále lepší a lepší kulturní program. Je vidět, že v Hlinsku žije mnoho kulturních lidí, kteří si váží zázemí, jaké jim MFC a revitalizovaný Betlém poskytuje. Většina pořádaných kulturních akcí má velmi dobrou návštěvnost a my můžeme objednávat stále zajímavější program..

Protože jsme si také všimli, že někteří z Vás jsou opravdovými milovníky kultury a účastní se velké většiny našich akcí, rozhodli jsme se právě takovým fanouškům jejich loajalitu oplatit a připravili jsme pro ně velmi zajímavou akci.

Od října 2014 začala fungovat tzv. Věrnostní karta. Každý občan si jí kdykoli může vyzvednout buď v TIC Hlinsko nebo v MFC Hlinsko v pokladně. Karta bude platná od začátku prosinec – červen 2017.

Karta je na jméno a NEBUDE PŘENOSNÁ (vymiňujeme si možnost náhodných kontrol dle obč. průkazů či jiných dokladů). Každý držitel této karty dostane na každé kulturní akci pořádané MKK Hlinečan razítko. Pokud takto nasbírá 10 a více razítek ve zmíněném období, bude mít možnost vybrat si jeden z následujících bonusů:

-Přednostní právo na výběr abonentky - podzim  2017 ještě před vlastním předprodejem.

-Voucher na pět volných vstupů do kina v MFC zdarma

Přehled akcí, za které můžete dostat razítko:

Divadelní předplatné (3 razítka), Pohádkové předplatné – doprovod (jedno razítko), koncerty, kina, přednášky, divadla mimo abonmá, akce duhového léta. Neplatí pro výherní vstupenky do kina z tombol, neplatí pro akce, které nepořádá MKK Hlinečan, jako jsou plesy, firemní večírky, profilové pořady, amat. divadlo, taneční kurzy a další pronájmy sálu (např. travesti show).

Nabídka divadelních představení pro jarní sezónu 2017

Čtvrtek 16. února od 19 hodin** Balada pro banditu**Divadlo Antonína Dvořáka Příbram

  balada pro banditu 1.jpg                                balada pro banditu 2.jpg                                

Autor: Milan Uhde, Miloš Štědroň
Režie: Milan Schejbal

Obsazení: Pavel Batěk, Jiří Vojta, Lukáš Král, Martin Dusbaba, Vladimír Senič, Lukáš Typlt, Jaroslav Someš, Šimon Knápek Robert Tyleček, Petr Florián, Petr Beleš, Anna Fixová, Kateřina Fixová, Ivana Krmíčková

Příběh Nikoly Šuhaje loupežníka, inspirovaný románem Ivana Olbrachta, se dočkal jevištní muzikálové verze v 70. letech minulého století v brněnském Divadle na provázku. V roce 1978 byl podle této divadelní hry natočen stejnojmenný film. Od té doby stačili Nikola, jeho láska Eržika, Mageri, zbojníci, četníci a další hrdinové příběhu získat nesmrtelnost a písně nesmazatelně zlidovět – alespoň v paměti a srdcích svých diváků a posluchačů. I v příbramském divadle se ke zbojníku Nikolovi vrací s láskou a se vší úctou a pokorou k síle příběhu o veliké lásce a zradě, stejně jako k písničkám, které nás stále znovu těší a dojímají. V inscenaci nebude chybět ani živá kapela.


Něco málo pod čarou: Málokdo tehdy tušil, že text hry napsal minulému režimu nepohodlný a zapovězený Milan Uhde. Jako autor byl oficiálně uveden režisér první inscenace Zdeněk Pospíšil.

odkaz na oficiální webové stránky divadla zdeČtvrtek 9. března od 19 hodin**Othello**Východočeské divadlo Pardubice 

 othello 1.jpg                                         othello 2.jpg

Strhující příběh vášní, ve kterém ďábelské intriky udělají z čestného člověka vraha milované ženy.

Autor: Wiliam Shakespeare
Režie: Petr Kracík

Obsazení: Zdeněk Rumpík, Jan Hyhlík, Alexandr Postler, Milan Němec, Josef Láska, Ladislav Špiner, Jan Musil, Radek Žák, Tomáš Lněnička, Aleš Alinče, Vladimír Chmelař, Veronika Macková, Martina Sikorová. 

Jedna z nejproslulejších tragédií slavného alžbětince se odehrává v Benátkách a na Kypru, kde právě vypukla válka s Turky. Mouřenín Othello je hrdinský vojevůdce ve službách Benátské republiky. Tajně se oženil s Desdemonou, bílou kráskou z patricijské rodiny. Jeho pobočníkem je bezcharakterní prospěchář Jago. Ten zneužije Othellovy důvěřivosti k odstranění náměstka Cassia, na jehož místo se chce dostat. Vnukne Othellovi podezření, že je mu Desdemona s Cassiem nevěrná. Když mu poskytne falešné důkazy, Othello zaplane spalující žárlivostí…

Něco málo pod čarou: Přestože jsou hry Wiliama Shakespeara stále velmi populární, v roce 2016 uplynulo již 400 let od jeho smrti.  

odkaz na oficiální webové stránky divadla zde


Čtvrtek 20. dubna od 19 hodin**Když se zhasne**Moravské divadlo Olomouc

 když se zhasne1.png                                      když se zhasne 2.png                 

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Autor: Michaela Doleželová, Roman Vencl
Režie: Roman Vencl

Obsazení: Michaela Doleželová j. h., Vendula Fialová, Vojtěch Lipina, Roman Vencl

Trevor a Nina jsou manželský pár z vyšší newyorské společnosti. Prominentní gynekolog a majitelka vyhlášené italské restaurace. Jejich manželství však nelze pokládat za ideální. Může za to předmanželská smlouva: ten z manželů, který podá návrh na rozvod, přijde o veškerý majetek, který tak připadne tomu druhému. O Vánocích a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou výstřední manželé Imelda a Artur. Na první pohled by se mohlo zdát, že půjde o nudnou party, jenže to by ona předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a získá všechen majetek. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole.

Něco málo pod čarou: Jeden z autorů, Roman Vencl, o hře řekl: „Napsali jsme ji za týden, na jeden zátah. Máme už ustálený styl psaní. Nejzábavnější je pro nás psaní dialogů, největší problém pak představuje vymýšlení zápletky a názvu hry.“

odkaz na oficiální webové stránky divadla zde

Úterý 16. května od 19 hodin**Nájemníci**Slovácké divadlo Uherské Hradiště

 nájemníci 1.jpg                                      nájemníci2.jpg                                

Brilantní komedie plná omylů a záměn

Autor: Michael Cooney
Režie: Zdeněk Dušek

Obsazení: Jiří Hejcman, Tereza Novotná, Zdeněk Trčálek, David Vaculík, Pavel Hromádka, Alžběta Kynclová, Josef Kubáník, Kamil Pulec, Irena Vacková, Petra Staňková

Trochu ztřeštěná anekdota, na jejímž počátku přijde hlavní hrdina jménem Erik Swan na vychytralý způsob, jak pohodlně žít z podvodně získaných sociálních dávek. Dlouho všechno vychází, leč jednoho dne se situace vymkne z rukou. Vše začne vyplouvat na povrch, když jeho žena objeví v prádelníku dámské prádlo nadměrné velikosti a krátce nato se v jejich domě objeví kontrolor ze sociálního úřadu. Tato situace rozpoutá neuvěřitelně komické scény. Hlavní hrdina je nucen vymýšlet jednu lež za druhou, aby se vyprostil ze stále zapeklitějších situací, podobně jako jeho naivní podnájemník, jenž je nucen k tomu, aby se také stal mistrem lží a nečekaných převleků.

Něco málo pod čarou: Michael Cooney je synem proslulého komediografa Raye Cooneyho, jehož komedii 1+2=6 má Slovácké divadlo na repertoáru od roku 2007, byl britskou kritikou označen za jeden z největších objevů současného anglického dramatu.

odkaz na oficiální webové stránky divadla zde

Úterý 20. června od 19 hodin**Minus dva***Divadlo Bolka Polívky Brno

minus 1.jpg                                   minus2.jpg           

Inscenace vzniklá ve spolupráci s Divadlem Štúdio L+S

Autor: Samuel Benchetrit
Režie: Juraj Nvota

Obsazení: Milan Lasica, Bolek Polívka, Martin Hoffman, Jitka Čvančarová/Sára Venclovská

Krásný lidský příběh dvou mužů, kteří utíkají z nemocnice, aby se setkali se životem, který nepoznali. Dva pacienti se rozhodnou strávit čas svého života jinak než poleháváním v nemocnici. Odhodlají se k dobrodružnému útěku a potkávají se s celou řadou lidských příběhů. Těhotná žena je prosí, aby našli otce jejího dítěte a oznámili mu, kde rodí pro případ, že by se náhodou rozhodl být šťastný…, setkávají se sebevrahem, tanečníkem, nevěrnou ženou, s muži a ženami, které hledají a jsou hledáni. Až ve chvíli, kdy ztrácíme, nacházíme lásku, víru, naději a radost. Dva lidé v pokročilém věku a s určitými zkušenostmi, kteří už trošku rozumí životu, se postupně svěřují jeden druhému. Někdy jsou jejich vzájemné reakce dost absurdní, ale přitom vychází pořád ze života. I ten nás přece často zahrnuje množstvím absurdit…

Něco málo pod čarou: Autor hry, Samuel Benchetrit, není uznáván pouze jako autor divadelních her, ve Francii se proslavil i jako spisovatel, režisér a herec.

odkaz na oficiální webové stránky divadla zde
                         

                         

                       

                    

                     

                                       

                     

                 

              

                     

                           

                   

                    

                    

                        

                           

                

                 Vážení diváci, vyhrazujeme si právo na změnu programu. Pro aktuální informace sledujte naše stránky. Děkujeme za pochopení.