Balada pro banditu - Divadlo Antonína Dvořáka Příbram

Datum konání akce: 16.2.2017 - od 19 hodin
Místo / lokalita: Divadelní sál

Divadelní představení je v rámci abonentního cyklu jaro 2017.

balada pro banditu 2.jpg

Autor: Milan Uhde, Miloš Štědroň
Režie: Milan Schejbal

Obsazení: Pavel Batěk, Jiří Vojta, Lukáš Král, Martin Dusbaba, Vladimír Senič, Lukáš Typlt, Jaroslav Someš, Šimon Knápek Robert Tyleček, Petr Florián, Petr Beleš, Anna Fixová, Kateřina Fixová, Ivana Krmíčková

Příběh Nikoly Šuhaje loupežníka, inspirovaný románem Ivana Olbrachta, se dočkal jevištní muzikálové verze v 70. letech minulého století v brněnském Divadle na provázku. V roce 1978 byl podle této divadelní hry natočen stejnojmenný film. Od té doby stačili Nikola, jeho láska Eržika, Mageri, zbojníci, četníci a další hrdinové příběhu získat nesmrtelnost a písně nesmazatelně zlidovět – alespoň v paměti a srdcích svých diváků a posluchačů. I v příbramském divadle se ke zbojníku Nikolovi vrací s láskou a se vší úctou a pokorou k síle příběhu o veliké lásce a zradě, stejně jako k písničkám, které nás stále znovu těší a dojímají. V inscenaci nebude chybět ani živá kapela.


Něco málo pod čarou: Málokdo tehdy tušil, že text hry napsal minulému režimu nepohodlný a zapovězený Milan Uhde. Jako autor byl oficiálně uveden režisér první inscenace Zdeněk Pospíšil.

rezervace vstupenek zde

plakát k akci zde