Jana Štěrbová - kolekce MŘÍŽE & ART QUILTY skupiny AQH

Datum konání akce: 10.4.2018 - 8 - 16.30 hodin - 17.5.2018
Místo / lokalita: Galerie MFC

Vesrnisáž výstavy se uskuteční 10. dubna od 16.30 hodin.

patchwork 2018.pdf.jpg

Výstava patchworku – Jana Štěrbová
V úterý 10. dubna v 16:30 hodin byl v Multifunkčním centru v Hlinsku zahájen šestý ročník výstavy Patchwork Meeting Hlinsko. Tentokrát je věnován tvorbě Jany Štěrbové z Prahy.
Technikou klasického patchworku, tedy původně sešívání vzorů z malých kousků látek, se autorka zabývá již řadu let.
Za tu dobu se stala duší českého patchworku a je organizátorkou každoroční mezinárodní pražské přehlídky Prague Patchwork Meeting.
Technika patchworku se u ní stala vyjádřením větších výtvarných počinů a výtvarnice dovedla tento způsob vyjádření až na úroveň pozoruhodného výtvarného projevu. V Hlinsku letos představí téma „Mříže“.
Jana Štěrbová se na čtvrtletních setkáních v Praze potkává s dalšími autorkami z celé republiky a společně objevují další možnosti a techniky patchworku. Výtvarnice jsou sdruženy v seskupení Art Quilt Harbour a jejich díla tvoří nedílnou součást hlinecké výstavy.
Patchwork se dostal do Hlinska před šesti lety díky aktivitě hlinecké firmy (AS ROVI), zabývající se velkodistribucí tapet.
"Oslovilo nás použití textilu v interiéru v podobě nástěnných obrazů – art quilt – které nemají daleko k tapetám" uvádí jednatel firmy Robert Vokáč.
Výstava Patchwork Meeting Hlinsko jako první vždy přímo navazuje na Prague Patchwork Meeting, jednu ze tří nejvýznamnějších evropských akcí v tomto oboru.
Letošní šestý ročník výstavy v Hlinsku potrvá do 17. května, otevřeno je od pondělí do pátku od 8 do 16:30 hodin a během kulturních akcí konaných v Multifunkčním centru v Hlinsku.