Sestry Havelkovy - „Na vlně První republiky“

Datum konání akce: 11.11.2018 - od 17 hodin
Místo / lokalita: Divadelní sál

Komorní koncert ( kvintet) a módní přehlídka dobových šatů.

Vstupenky zde

sestry havelkovy.jpg

„Na vlně První republiky“
Sestry Havelkovy – komorní koncert (kvintet) a modní přehlídka dobových šatů
Swing v podání kvintetu s klavírem a violinofonem
Sestry Havelkovy připravily slavnostní speciální pořad Swing a První republika, k připomenutí nadcházejícího kulatého výročí. Uslyšíte šlágry První republiky plné rytmu a čistých ideálů.


Originální módní přehlídka ze sbírek Vlaďky Dobiášové nabízí divákovi jedinečný vhled do módy i atmosféry vzniku našeho samostatného státu v jehož čele stanul první demokratický prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Byla to doba poválečná, bouřlivá, plná očekávání, obav i nejistot, ale zároveň přinášela velkou úlevu a uvolnění po mnoha letech útrap národa. V nově vzniklé republice zavládla svoboda a optimismus, který se projevoval v kultuře umění i v módě.

Jedinečná kolekce rób, doplňků a šperků První republiky ve vlastnictví známé sběratelky paní Vlaďky Dobiášové vznikala dlouhá léta a dnes má nevyčíslitelnou muzejní hodnotu. Krom dobové autentičnosti mají modely i zajímavou historii, spojenou s jejich původními majiteli. Všechny totiž pocházejí z šatníků slavných osobnosti té doby. Na mole uvidíte originální oblek Svatopluka Beneše, svrchníky Maxe Švabinského, oblečení Adiny Mandlové, šátek Oldřicha Nového, kabelky a kloboučky Věry Ferbasové, šaty Olgy Scheinpflugové a Nataši Gollové a mnoho dalších modelů.

Cena: 290 Kč

Neděle 11. listopadu od 17 hodin
Multifunkční centrum - divadelní sál
Předprodej:  na pokladnách MFC a TIC, nebo na rezervačním systému www.mfc-hlinsko.cz
Vstupné: 290 Kč