Hoří, má panenko

Datum konání akce: 9.4.2019 - od 19 hodin
Místo / lokalita: Divadelní sál

Divadlo je v rámci abonentního cyklu jaro 2019. Volné vstupenky v prodeji od 21. prosince od 14 hodin na www.mfc-hlinsko.cz

Vstupenky zde

medium_jl8f04551.jpg

Východočeské divadlo Pardubice

Nelítostná komedie líčící

peripetie nepovedeného hasičského bálu....

Autor: Miloš Forman
Režie: Petr Novotný

Hrají: Zdeněk Rumpík, Jindra Janoušková, Petr Dohnal, Josef Pejchal, Milan Němec, Jiří Kalužný, Jan Musil, Martin Mejzlík a mnoho dalšího. Vystoupí také živá kapela Škéřovanka.

Komedie o tom, jací jsme byli, nás zavede do malého města, jehož obyvatelé jsi jdou vyrazit na bál dobrovolných hasičů. Diváky čeká spousta úžasných dobových hitů, postavy hry si ale kromě tance užijí i neplánovaných problémů. Muži se hádají se svými ženami, pijí a perou se, převádějí, dohadují a podezírají. Připravená tombola je rozkradená, volba nejkrásnější dívky plesu je směšná fraška a adeptky na miss se stydí a utíkají...A k tomu všemu požár!

Sarkastický humor nešetří nikoho a nic. Odkrývá lidskou bezohlednost, zabedněnost, aroganci i prázdné fráze, kterými se kde kdo zajiťuje. Mravní stav společnosti se tu zrcadlí především v postavách starých lidí, obětí organizačních zmatků, živelných katastrof a hlouposti jejich bližních.

Délka představení: 2 hodiny (s přestávkou )

Cena: 300 Kč

Na závěr:
Scénář slavného nadčasového filmu je podobenstvím, které platí v mnoha dobách a mnoha zemích. Poznáme se v něm i dnes?