VÝSTAVA OBRAZŮ Z VYSOČINY (19.5 - 13.7. 2017)

MKK HLINEČAN připravil v MFC výtvarnou výstavu,, OBRAZY Z VYSOČINY“,kde tři malíři představují pospolu několik desítek maleb z tohoto regionu.

Jiří Holub (r.1946)

Dětství prožil v Hlinsku, mládí na Šumavě a nyní žije v Borové.Věnuje se malování krajiny, hlavně krásných lesů v okolí Dědové, Borové i Kameniček.

František Sláma (r.1957)

Žije a tvoří své obrazy ve volném čase v Hlinsku a v blízkém okolí, kde jako samouk maluje již od 20 let. Zaměřením je propracovaná, laskavá krajina z regionu Hlinecka i odjinud.

Pavel Chmelík (r.1947)

Pochází z Dědové, nyní také tvoří převážně v Hlinsku. Vysočina se stala od dětství středem jeho tvůrčího snažení. Ve svých dílech nás především provází přívětivými podhorskými vesničkami.

Všichni autoři kladou přiměřený důraz na dokonalou kresbu svých obrazů a cítíme z nich vřelý až láskyplný vztah k Českomoravské vysočině. Rozdávají radost a potěchu všem, kteří mají tento kraj rádi.

Výstava je v galerii MFC Hlinsko otevřena od 19.5 do 13.7. 2017 a je přístupna PO – ČT 8.oo – 16.30 (kromě Svátků) a při kulturních akcích dle programu www.mfc-hlinsko.cz

                                                            plakat - vystava obrazu z Vysociny A2.indd.pdf.jpg

                   EVA BRABCOVÁ & ART QUILT HARBOUR ( 6.4. - 18.5. 2017)                 


Eva Brabcová & ART QUILT HARBOUR

S technikou klasického patchworku, tedy sešívání vzorů z malých kousků látek, se autorka potkala poprvé někdy v roce 2006, kdy jí doma dosloužil přehoz přes postel a ona zatoužila po novém. V obchodech nebylo to, co by chtěla a tak se rozhodla, že si přehoz ušije sama. Jak sama říká: „Technika patchworku mne doslova pohltila, bylo to takové napínavé sestavování stavebnice pro holky. Přehoz jsem ušila a přihlásila ho do soutěže pořádané časopisem Praktická žena. Světe div se, vyhrál první cenu – šicí stroj. Úspěch byl impulzem k dalšímu tvoření a tak jsem postupně domácnost zaplavovala patchworkovými doplňky, polštáři, dekami, ubrusy.“
V roce 2007 se Brabcová stala členkou Bohemia patchwork klubu. Na čtvrtletních setkáních v Praze jsem se potkává s dalšími švadlenkami - výtvarnicemi z celé republiky a postupně objevuje další možnosti a techniky patchworku. „Velmi mne oslovilo použití textilu v interiéru v podobě nástěnných obrazů – art quilt – které využívají jak techniky klasického patchworku, tak dalšího dotváření látek – barvení, batiku, malování a tisk na látku – monoprint, sítotisk atd. včetně využití netradičních materiálů “, dodává autorka.
Eva Brabcová je členkou Art Quilt Club CZ a nového seskupení Art Quilt Harbour.
Výstava Patchwork Meeting Hlinsko přímo navazuje na Prague Patchwork Meeting, jednu ze tří nejvýznamnějších evropských akcí v tomto oboru.

Výstava v Hlinsku potrvá do 18. května, otevřeno je od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 15:30 hodin a při kulturních akcích Multifunkčního centra Hlinsko.

                                                           Eva_Brabcová_Podzimní_nálada_Mood_of_autumn.jpg          

                     VÝSTAVA FILMOVÝCH PLAKÁTŮ  ( 5. 1. - 31. 3. 2017)

Nejen pro milovníky filmů,ale i pro širokou veřejnost připravil MKK Hlinečan zajímavou a nevšední výstavu filmových plakátů z minulosti i ze současnosti. Pestrý výběr ze sbírky Š.Bonaventury reprezentuje nyní na 150 kousků formátu A3 jedinečných historických plakátu k filmům všech žánrů,kde si každý divák jistě přijde na své a zabrousí do vzpomínek na shlédnutá představení či se pokochá kreslenými plakáty k hlavně dětským filmům nebo bude obdivovat vytříbené kreslené plakáty Káji Saudka.

Výstava je otevřena od pondělí do čtvrtka vždy od 8 do 16.30 nebo při kulturních akcích podle programu Multifunkčního centra.

          pulp-fiction.jpg                           star-wars-the-force-awakens-one-sheet.jpg