VÝSTAVA KRESBY - Ludmila Sadílková

Datum konání akce: 11.12.2017 - 31.1.2018
Místo / lokalita: Galerie MFC

Výstava je otevřená pondělí – čtvrtek od 8 do 16.30 hodin ( kromě svátků a při kulturních akcích dle programu MFC).

sad_068.jpg

Ludmila Sadílková své dětství a mládí prožila ve středních Čechách. Po absolvování gymnázia a sociálně právní školy v Praze nastoupila do zaměstání, vdala se a svůj nový domov našla v Bojanově v Železných horách.

Výtvarných škol nemá, ale umění miluje - stalo se jí potřebou. K tomu rozhodujícímu "oslovení" uměním došlo zhruba řed deseti lety. Zpočátku zkušela poddajnost keramické hlíny. I tehdy jí šlo spíše než o vyrábění užitných, či dekorativních předmětů o zkoumání, co materiál dovolí, jak lze s ním (spolu)pracovat. Zákonitě tento svůj zápas přenesla i na papír. Následná etapa by se dala charakterizovat jako průzkum výrazových možností různých kresebných technik a použitých výtvarných materiálů.

Autorka zkouší kresbu na různé kombinace barevých papírů zkouší téma rozkreslit na více archů papíru adjustovaných do sestav. Pořád ale tím hlavním zůstává kresba a la prima - bez předkreslení, bez skic, bez vnějšího modelu. Někdy nám výsledek připomíná konkrétní objekty (většinou jde o florální motivy, nebo o ikonografická schémata), nejčastějí však je námětem výsledného díla kresba sama se svým specifickým sdělením. Autorka většinou ponechává dílo bez názvu a poskytuje tak divákovi dostatek svobody k jeho interpretaci.