Přednáška a cestovatelská beseda Davida Grubera a Ladislava Větvičky- ZRUŠENO!!!!!

Datum konání akce: 23.10.2018
Místo / lokalita: Kinosál

Větvička.jpg

Přednáška a cestovatelská beseda Davida Grubera a Ladislava Větvičky


Téma přednáškové části: David Gruber
Obrana proti blbcům, konfliktům, manipulaci
KONEC MANIPULACE - Řečnické triky všech národů a dob a obrana proti nim
To nejlepší od Sokrata, Platóna, Aristotela, Cicerona, Seneky, Marka Aurelia, Arthura Schopenhauera - a ucelující dodatek od Davida Grubera.
Systémové řešení - budete si umět odvodit obranu (= protitrik) na jakýkoliv pokus manipulátora uškodit vám.

David Gruber je nejčtenější ze současných aktivně působících českých spisovatelů. Jeho více než padesáti titulů populárně naučných knížek ale i románů se prodalo více než jeden milion a sto tisíc výtisků. Je také služebně nejzkušenějším lektorem a koučem rozvoje osobnosti, byl postupně pozván vést více než tisíc sto krátkodobých kurzů doslova do celé naší země, ale hodně i na Slovensko.
O Davidu Gruberovi jste už nejspíše něco slyšeli:
* Že je výborný lektor, kterého je radost poslouchat a z jehož výuky vám plyne skvělý užitek.
* Že napsal řadu zajímavých, užitečných knih, které se „čtou doslova samy“.
* Že je již od roku 1993 zván do celé naší země učit zaneprázdněné věčné začátečníky poctivou rychlou angličtinu.
* Že je autorem nové profese lektor a kouč osobního rozvoje (od roku 1986), kterou natolik proslavil, že ji dnes napodobují mnozí lidé v ČR.

Téma přednáškové části: Ládík Větvička:
Neznámá jídla, nápoje a zvyky zajímavých zemí, od Kuby po Tatarstán a Karabach
Bohatá obrazová dokumentace z „nenápadných“ zemí, kam se většinou turisticky téměř necestuje. Arménie, Ukrajina, Karabach, Gruzie, Tatarstán, Sýrie, Írán… co země, to tisíciletá kultura a specifické zvyklosti. L. Větvička tam jezdí individuálně nebo v malé skupince cestovatelů, vždy se intenzivně stýká s tamními lidmi a proniká do jejich zvyků jídla, pití, zábavy, mentality.

Ladislav Větvička (*1967) je svéráznou postavou ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku.
Veřejnosti je znám převážně jako pětinásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor deseti knih např. "Ostravaci sobě", „Osudové setkání 1913“, a další.
V roce 2017 obdržel Krameriovu cenu za nezávislou internetovou publicistiku.
Ve svém díle využívá lašského dialektu a slangu, ale neomezuje se jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak. Nebojí se pohybovat mezi prostými lidmi i v regionech, které tzv. mainstreamem nejsou považovány za příliš idylické. A tak jsme mohli sledovat jeho foto reportáže z Náhorního Karabachu, Sýrie, Tatarstánu, Podkarpatské Rusi, Kosova, Íránu nebo Palestiny.
Ostrava pro něj zůstává domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus a černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy, aby vám o nich s humorem sobě vlastním povyprávěl na stránkách svého blogu.

Bonus pro účastníky akce:

Kdo si na akci zakoupí libovolnou knihu Davida Grubera, dostane k ní na místě zdarma jeho česko-anglický bestseller Angličtina No Problem (1. vydání). Při zakoupení libovolné knihy Ládi Větvičky dostane zdarma libovolnou jeho další knihu dle vlastního výběru.