Výstava - Iva Vanžurová a Jaromír Krosch

Datum konání akce: 5.11.2018 - 30.12.2018
Místo / lokalita: Galerie MFC

Otevřeno: PO - ČT 8.00 - 16.30 (kromě Svátků) a při kulturních programech MFC Hlinsko.

krajka.jpg

VÝSTAVA V GALERII MFC HLINSKO
MKK Hlinečan připravil výstavu děl dvou umělců z Unie výtvarných umělců Hradec Králové - Ivy Vanžurové (Jevíčko) a Jaromíra Krosche (Plchůvky u Chocně).

IVA VANŽUROVÁ (*1962) tvoří paličkovanou krajku a malbu na hedvábí, smaltuje a různě tato řemesla propojuje. Vede kursy uvedených technik. Vytváří krajku ve všech jejích podobách od miniatur, šperků po krajku oděvní, stolní i závěsné tapisérie. V roce 1992 měla 1. výstavu a od té doby pravidelně vystavuje na autorských i společných výstavách doma i v zahraničí. Poslední roky někdy obohacuje výstavy módními přehlídkami z oděvních doplňků tvořenými krajkou s malovaným hedvábím.

JAROMÍR KROSCH (*1955) V jeho tvorbě převládá zájem o figurální kresbu a malbu, ovšem nevyhýbá se ani krajinám. Podstatnou část díla tvoří oleje na plátně a zejména různé techniky na papíře (oleje, akryly, tuše, akvarely, koláže aj.). Jeho dílo navazuje na evropské expresionisty (od poloviny 90.let), dříve též na odkaz,,ART BRUTE " (80.léta). Figura či krajina je často zjednodušena až k primitivní znakovosti bez jakýchkoliv pro autora nezajímavých detailů. Zajímají ho jak banální společenské situace a činnosti, tak bizarní výjevy z polosvěta i trachtace a necivilní společenské události. Malíř je svým dílem zastoupen převážně v českých soukromých i veřejných sbírkách. Vydal též dvě básnické sbírky.
Výstava je nainstalována v Galerii Multifunkčního centra v Hlinsku. 5. listopadu - 30. prosince 2018. Otevřeno: PO - ČT 8.00 - 16.30 (kromě Svátků) a při kulturních programech MFC Hlinsko.