Krejčovský salón

Datum konání akce: 12.6.2019 - od 19 hodin
Místo / lokalita: Divadelní sál

Divadlo je v rámci abonentního cyklu jaro 2019. Volné vstupenky v prodeji od 21. prosince od 14 hodin na www.mfc-hlinsko.cz

Vstupenky zde

media1.jpg

Moravské divadlo Olomouc

Život nelze ušít na míru......

Autor: Jean Claude Grunberg
Režie: Mikoláš Tyc

Obsazení: Naděžda Chroboková - Tomicová, Ivana Plíhalová, Michaela Doležalová, Daniela Klevetová Krahulcová, Vendula Nováková, Natálie Tichánková, Václav Bahník a další.

Jsou padesátá léta dvacátého století a Paříž se, stejně jako zbytek světa, vzpamatovává z hrůz nedávno skončené druhé světové války. To platí i pro malý krejčovský salón, jehož majitelem je svérazný pan Leon, který se snaží vzdorovat sílící konkurenci, pochopit všudypřítomné sociální nepokoje a postarat se o pět švadlen, pro něž je mizerně placená práce v salonu jednou z mála životních jistot a radostí. Francouzská hra z roku 1979 se nepyšní syrovostí a dravostí současné dramatiky, ale staví svůj celosvětový úspěch na opravdovosti, jímavostí, osvobozujícím a laskavém humoru a především na neuvěřitelné dávce lidskosti a porozumění, které tak moc chybí současnému světu.

Délka představení: 2 hodiny 30 minut ( přestávka)

Cena: 300 Kč

Na závěr:
Grumbergova hra, která balancuje na hraně komedie a dramatu, nemá hlavního hrdinu, všechny ženské party jsou vyrovnané. Jde o čistě ženský titul, kde chlapi moc nepřekážejí.