Výstava obrázků tří amatérských výtvarnic z Hlinecka

Datum konání akce: 4.9.2019 - 31.10.2019
Místo / lokalita: Galerie MFC

plakat_-_Vystava_2019_A3.indd.jpg

MKK Hlinečan připravil opět výstavu v prostorách galerie Multifunkčního centra. V termínu od 4.září do 31. října 2019 si můžete prohlédnout obrázky tří amatérských výtvarnic z Hlinecka.

DITA BREBEROVÁ - amatérská autorka,která se malování věnuje od roku 2011, nyní se věnuje olejomalbě technikou mokré do mokrého, dále vrstvené olejomalbě i malbě akrylem na plátno. Ve své tvorbě se nezaměřuje jednostranně, ale baví ji zkoušet nové způsoby provedení. Malování je pro Ditu příjemnou relaxací a činností, kde může neomezeně uplatnit svoji kreativitu.

EVA ADÁMKOVÁ - jedinečný samouk. Nikdy nechodila do žádné umělecké školy a právě kreslení ji neuvěřitelně naplňuje a baví, v současné době působí i jako kronikářka města Hlinska. Malování a různých prací s barvami se zatím trochu bojí, ale určitě se setkáme u autorky v budoucnu i s díly vytvořenými jinými technikami a metodami.

DANA TLAPÁKOVÁ - Maminka Dity Br. - naprostý neprofesionál, který si chce v důchodu vyzkoušet malování , na které nebyl v minulosti čas. Veřejnosti je autorka známa spíše výtvarnou podobou zdobení všech druhů perníků a perníčků na Hlinecku i jinde.Až nyní několikrát navštívila Ateliér ZEBRA Jany Laštovičkové - Grygarové.

Přejeme Vám při akcích v MFC nebo i při samostatných prohlídkách mnoho krásných ryzích lidových zážitků.

MKK Hlinečan