Divadelní abonentky – jaro 2019


Současní držitelé abonentek mají předkupní právo na stejná místa, která měli v pozdzimní sezoně 2018. Rezervace a výměna současných míst proběhne přímo v Multifunkčním centru v prvním patře u Lenky Linhartové (608 276 517) dne 11. prosince 2018 (úterý) od 14 do 18 hodin nebo 12. 12. 2018 od 16 hodin do 18 hodin.

Ve čtvrtek 13. prosince od 14 hodin uvolníme do prodeje neobnovené rezervace všem novým zájemcům. Prodej potrvá do 20. prosince. Abonentky budou v tomto termínu k vyzvednutí pouze v Turistickém informačním centru na Betlémě.
Od 21. prosince 2018 od 14 hodin se začnou prodávat vstupenky na jednotlivá představení.

Rekapitulace systému prodeje abonentek na podzim 2018
• 1. fáze - od 11. 12. 2018 do 12. 12. 2018 (abonentky pro stávající držitelé) - v tomto období si stávající držitelé abonentek mohou uplatnit své předkupní právo na svá místa v sále.
- Prodej v Multifunkčním centru Hlinsko
• 2. fáze - od 13. 12. 2018 od 14 hodin do 20. 12. 2018 (abonentky pro nové zájemce) - možnost zakoupení abonentek novým zájemcům. Neprodaná místa z první fáze budou uvolněna do prodeje. Možnost rezervace míst na rezervačním systému www.mfc-hlinsko.cz a poté možnost vyzvednutí abonentek pouze v Turistickém informačním centru.
• 3. fáze – od 21. 12. 2018 od 14 hodin - spuštěn volný prodej vstupenek na jednotlivá představení.
Vstupenky bude možné zakoupit na pokladnách Informačního a Multifunkčního centra v Hlinsku.


Abonentka je přenosná – vaše sedadlo tedy nepropadne, ale můžete za sebe poslat svého známého. Cena jedné abonentky bude ve výši 1350 Kč do přízemí a 1200 Kč na balkón. Abonentka platí na pět představení - Obraz Doriana Graye, Parfém v ohrožení,Hoří má panenko, Tchýně na zabití a Krejčovský salón.


Abonentní nabídka - jaro 2019

Úterý 15. ledna od 19 hodin***Obraz Doriana Graye
Horácké divadlo Jihlava

dorian grey1.jpg

„Nikoliv myšlenky, ale krásní lidé hýbají stoletím.“ Dorian

Autor: Oscar Wilde
Dramatizace a režie: Pavel Šimák

Osoby a obsazení:
Dorian Gray - Jan Burda, Basil Hallward - Zdeněk Stejskal, Henry Wotton - Lukáš Matěj
Sibyle Vaneová - Šárka Býčková (Čermáková) a dalších devět herců.

Příběh mladíka, který kvůli své touze po nepomíjející kráse a věčném mládí zaprodal svou duši, přenesený do současného prostředí „high-society“. Je kult vystylovaného mládí a krásy dnešní jedinou hodnotou? Jde opravdu jen o to, jak si život užít? Láska je přežitek, sbírání zážitků je sexy.
Román anglického dramatika Oscara Wildea (1854 – 1900) nepřestává vzrušovat a provokovat další generace čtenářů i tvůrců. Román Obraz Doriana Graye bývá žánrově označovaný jako sci-fi román s prvky hororu, příběh s fantastickými prvky, někdy také jako moralita či podobenství o nepodplatitelnosti svědomí.

Délka představení: cca 2 hodiny 20 minut (s přestávkou) Cena: 300 Kč

Na závěr:
Stejně jako Wilde na konci 19. století i my „žijeme v době, kdy jedinou naší nezbytností jsou zbytečnosti“.


Čtvrtek 28. března od 19 hodin***Parfém v ohrožení
Divadlo R. Brzobohatého Praha

HML_1329-1620x1080.jpg


Detektivní komedie spojuje na první pohled nespojitelné. Zločin, hledání vraha a humor.

Autor: Bruno Druart
Režie: Jakub Nvota

Hrají: Jana Švandová, Simona Postlerová, Valérie Zawadská, Romana Goščíková, Vanda Károlyi/Jitka Smutná, Lukáš Malínek, Lukáš Burián

Pět žen. Dva policisté. Jedna mrtvola. Jeden luxusní parfém. Hledá se vrah. Nápínavá francouzská kromi komedie rozehrává příběh pěti sester, do jijíchž života zasáhla smrt majitelky nedalekého butiku. Všechny jsou v podezření, protože okolo slídí Oscar Berthomieu, vyšetřující komisař nevšedních zvyků, který vyznává ještě nevšednější policejní metody. Motiv může mít každá z nich, ale alibi, zdá se, nemá žádná. Co skrývají a co skrývá komisař? Bude vrah dopaden?

A kde se vzala ta vůně parfému? Toto a ještě mnohem více prozdradí Parfém v podezření!

Délka představení: 2 hodiny (včetně pauzy)

Cena: 350 Kč

Na závěr:
Parfém v ohrožení je především pátráním po podivném světě lidských povah, chyb a zvláštností.


Úterý 9. dubna od 19 hodin*** Hoří má panenko
Východočeské divadlo Pardubice

medium_jl8f04551.jpg

Nelítostná komedie líčící

peripetie nepovedeného hasičského bálu....

Autor: Miloš Forman
Režie: Petr Novotný

Hrají: Zdeněk Rumpík, Jindra Janoušková, Petr Dohnal, Josef Pejchal, Milan Němec, Jiří Kalužný, Jan Musil, Martin Mejzlík a mnoho dalšího. Vystoupí také živá kapela Škéřovanka.

Komedie o tom, jací jsme byli, nás zavede do malého města, jehož obyvatelé jsi jdou vyrazit na bál dobrovolných hasičů. Diváky čeká spousta úžasných dobových hitů, postavy hry si ale kromě tance užijí i neplánovaných problémů. Muži se hádají se svými ženami, pijí a perou se, převádějí, dohadují a podezírají. Připravená tombola je rozkradená, volba nejkrásnější dívky plesu je směšná fraška a adeptky na miss se stydí a utíkají...A k tomu všemu požár!

Sarkastický humor nešetří nikoho a nic. Odkrývá lidskou bezohlednost, zabedněnost, aroganci i prázdné fráze, kterými se kde kdo zajiťuje. Mravní stav společnosti se tu zrcadlí především v postavách starých lidí, obětí organizačních zmatků, živelných katastrof a hlouposti jejich bližních.

Délka představení: 2 hodiny (včetně pauzy)

Cena: 300 Kč

Na závěr:
Scénář slavného nadčasového filmu je podobenstvím, které platí v mnoha dobách a mnoha zemích. Poznáme se v něm i dnes?

Úterý 14. května od 19 hodin***Tchýně na zabití
Fanny agentura Praha

tchyne-na-zabiti-web-21.jpg

Detektivní komedie spojuje na první pohled nespojitelné. Zločin, hledání vraha a humor.

Autor: Bruno Druart
Režie: Jakob Nvota

Hrají: Lucie Zedníčková, Dana Homolová, Anna Kulovaná a Martin Kraus.

Cena: 300 Kč

Na závěr:
Nenechte si ujít další řachandu okořeněnou duchařinou.


Středa 12. června od 19 hodin***Krejčovský salón
Moravské divadlo Olomouc
media1.jpg

Život nelze ušít na míru......

Autor: Jean Claude Grunberg
Režie: Mikoláš Tyc

Obsazení: Naděžda Chroboková - Tomicová, Ivana Plíhalová, Michaela Doležalová, Daniela Klevetová Krahulcová, Vendula Nováková, Natálie Tichánková, Václav Bahník a další.

Jsou padesátá léta dvacátého století a Paříž se, stejně jako zbytek světa, vzpamatovává z hrůz nedávno skončené druhé světové války. To platí i pro malý krejčovský salón, jehož majitelem je svérazný pan Leon, který se snaží vzdorovat sílící konkurenci, pochopit všudypřítomné sociální nepokoje a postarat se o pět švadlen, pro něž je mizerně placená práce v salonu jednou z mála životních jistot a radostí. Francouzská hra z roku 1979 se nepyšní syrovostí a dravostí současné dramatiky, ale staví svůj celosvětový úspěch na opravdovosti, jímavostí, osvobozujícím a laskavém humoru a především na neuvěřitelné dávce lidskosti a porozumění, které tak moc chybí současnému světu. 

Délka představení: 2 hodiny  30 minut ( přestávka)

Cena: 300 Kč

Na závěr:
Grumbergova hra, která balancuje na hraně komedie a dramatu, nemá hlavního hrdinu, všechny  ženské party jsou vyrovnané. Jde o čistě ženský titul, kde chlapi moc nepřekážejí.