100: Plné žaludky x velké cíle

Datum konání akce: 5.10.2018 - od 18 hodin
Místo / lokalita: Divadelní sál

Výročí 100 let ČSR nás fascinuje a tak jsme připravili divadelní přednášku, při které jsme se toho hrozně moc naučili a hrozně moc jsme toho pochopili. GT Hlinsko

Vstupenky zde

plakát malý.jpg

100: Plné žaludky x velké cíle
Scénář a režie: Lada Leszkowová, Tomáš Pšorn, Jakub Jetmar a dějiny ČR

Výročí 100 let ČSR nás fascinuje a tak jsme připravili divadelní přednášku, při které jsme se toho hrozně moc naučili a hrozně moc jsme toho pochopili.
Česko jako malá země ve středu Evropy, která stála v cestě světovým událostem. Hlinsko jako malé město ve středu republiky, kterým světové události zmítaly někdy více někdy méně prudce. Za sto let samostatného státu se ale hlinecká náměstí, uličky, hlavní třídy, rozkvetlé louky a pokosená pole nestala jen jednou z dějinných kapitol, ale i dějištěm malých lidských příběhů. Podívali jsme se do místních novin. A našli jsme tam poklady. Sto let Československa, Česka i Slovenska, protektorátů, štátů a socialistických republik a hlavně Hlinska jsme přenesli na pódium. Osmičky a revoluce, přátelská pomoc a okupace, budování a normalizace. To všechno tam je. Uvidíte, co se stalo a popřemýšlíte, co teď s tím dál.
Novou hru GT Hlinsko 100: Plné žaludky x velké cíle ve stejný večer doplní neuvěřitelný Víťa Pískala svou one man show Československo. Bude šít boty s Baťou, měnit
peníze při reformě, plavat při povodních ve Vltavě a vítězit v Naganu. A vy u toho budete šťastní, protože vidět Víťu na jevišti je fascinující stejně jako celé československé století.

Pátek 5. října 2018 v MFC Hlinsko
18.00 GT Hlinsko - 100: Plné žaludky x velké cíle
19.30 Víťa Pískala - Československo
Cena 100.00