Traband

Datum konání akce: 6.9.2013 - 19.00 hodin
Místo / lokalita: Betlém

Koncert se uskuteční v rámci studentského festivalu Artsy Fartsy a Hlineckého Duhového léta.

Traband foto.jpg

Traband

Traband vznikl jako trojčlenná kapela kolem textaře, zpěváka a kytaristy Jardy Svobody. Z prvních let Trabandu pochází i název - zkomolenina slovního spojení trio-band (tříčlenná kapela), jako parodie na automobil Trabant (a odtud jsou odvozeny i názvy členů kapely tzv. "trabanditů"). Skupina se bere, jako rocková, ale sami tvůrci svůj zvláštní žánr označují, jako "dechno", smíšenina dechové muziky a techna, což také odpovídá dlouhým mezihrám s bicími a žesťovými nástroji. Za mnoho let působení, koncertování a nahrávání se v kapele vystřídala řada členů, Traband navíc spolupracoval s mnoha osobnostmi - např. bratři Formanové, Václav Koubek, na saxofon si s kapelou zahrál herec Vladimít Javorský. Turné a koncerty zavedly kapelu například do Švýcarska, Maďarska, Francie, Japonska nebo Řecka.

Divoké dechno načas ustoupilo do pozadí a nové písně se nesou spíše na klidnějších lyrických vlnách. Po všežravém období, kdy si trabandité přisvojovali takřka jakýkoli hudební styl, přichází snaha rozhlédnout se v domácí krajině.

Koncert kapely Traband
Náves Betléma
Pátek 6. září, 19:00 hodin
Vstupné: 130 Kč
Předprodej: TIC Hlinsko ( Betlém )469 312 349
On line rezervační systém www.mfc-hlinsko.cz
Upozornění: V případě špatného počasí se představení přesouvá do divadelního sálu Multifunkčního centra. Aktuální informace www.mfc-hlinsko.cz

odkaz na oficiální webové stránky 

rezervace vstupenek zde

odkaz na plakát zde