Lubomír Brabec - koncert

Datum konání akce: 24.9.2012 - 19.00 hodin
Místo / lokalita: Divadelní sál

Ojedinělý koncert úžasného kytarového virtuosa!

1022475_raymond-weil-lubomir-brabec.jpg

Kytarista Lubomír Brabec /*21.5.1953 v Plzni/

patří bezesporu k nejvýznamnějším interpretům české současnosti. Už po desetiletí se svojí klasickou kytarou dobývá úspěchy na nejvýznamnějších pódiích doma i ve světě. 

Je proslulý svou až posedlostí vyhledávat pro své koncerty neobvyklé prostředí a nevšední dramaturgii. Veřejnost pak vždy zaujme vysokou uměleckou úrovní. Svým přístupem k posluchačům tak řečené vážné hudby předběhl obecné zvyklosti o jeden režim. Svými koncerty rozšiřuje hranice, setkává se v nich hudba velmi odlišných typů a plánovitě zařazuje experiment. Nejenom virtuózně ovládá svůj nástroj, ale dovede i poutavě hovořit. 

Na prestižních podiích vystupuje s nejrenomovanějšími sólisty, komorními soubory i orchestry. Kvalita jeho výkonů přitahuje široké koncertní publikum. Lubomír Brabec se též angažuje na poli badatelském. Soustavně vyhledává v archivech dosud neobjevenou a neznámou tvorbu. Jeho zásluhou zaznělo v obnovených premiérách mnoho skladeb, které po staletí ležely v zapomnění v archivech. Za své působení také upravil pro kytaru stovky děl jiných autorů. 

Brabcovy mistrovské aranžmá tak rozšířily možnosti kytary, jak v oblasti sólového, tak doprovodného či komorního nástroje. Neméně atraktivní je jeho nahrávací činnost pro přední nahrávací studia. Jeho diskografie obsahuje více než 30 titulů /J.S.Bach, F.Sor, F..Tárrega, N.Paganini, A.Vivaldi, H.Villa-Lobos, V. Trojan, E.Granados /. 

Lubomír Brabec také zaujal nejširší posluchačskou veřejnost svými výlety do světa populární a jazzové hudby, kdy ve jménu propagace klasické hudby opět rozšířil možnosti interpretace i možnosti svého nástroje. Vrcholem a podstatou jeho činnosti však vždy byla, je a zůstane klasika. 

Za své nahrávky obdržel mnoho významných ocenění za nejprodávanější CD. Jeho činnost byla také oceněna mnoha vyznamenáními. Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky, a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Svými strhujícími výkony a přirozenou virtuozitou si získává obdiv koncertní veřejnosti. 

Pozornost medií pak často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.

Lubomír Brabec rozezní struny v divadelním sále Multifunkčního centra v Hlinsku     24. září 2012 v 19.00. 

Předprodej vstupenek bude zahájen 13. srpna od 14.00 hodin v Turistickém informačním centru v Husově ulici (tel. 469 312 349 ), od 16.00 hodin pak i přes rezervační systém www.mfc-hlinsko.cz.

Cena vstupenek – Sál 190,- Kč, Balkón 170,- Kč

rozhovor s Lubomírem Brabcem 

odkaz na oficiální webové stránky 

rezervace vstupenek zde 

odkaz na plakát