České nebe - přímý přenos slavnostního představení divadelní hry

Datum konání akce: 4.10.2012 - 18.45 hodin
Místo / lokalita: Kinosál

JÁRA CIMRMAN V HISTORICKY PRVNÍM PŘÍMÉM PŘENOSU DO KIN V ČESKÉ REPUBLICE u příležitosti 45. narozenin DJC.

České nebe 2

Historicky první přímý satelitní přenos z České republiky přenese do kin slavnostní představení hry České nebe. K této přelomové události, které předcházely roky bádání, dřiny a odříkání, dojde ještě letos, a to 4. října v 19 hodin, navlas přesně 45 let od založení Divadla Járy Cimrmana.

Zcela logicky bude první satelitní vysílání uskutečněno v HD, tedy v “Hodně Dobré” kvalitě. Kromě zhlédnutí nejnovější hry v pohodlí svého oblíbeného kina budou mít diváci možnost vybrat si také své nejoblíbenější přednášky pro seminář. Do projektu se k dnešnímu dni přihlásilo téměř 40 kin po celé České republice.

Režie přenosu se ujal Jan Svěrák. O přestávce provede diváky zákulisím, až do herecké šatny, reportér a nový člen souboru DJC Vojta Kotek.

Každému návštěvníku ve všech 40 kinech v ČR bude o přestávce nabídnuta sklenka chlazeného sektu z produkce společnosti Bohemia Sekt, to aby si diváci mohli alespoň na dálku s oslavenci v Praze přiťuknout.
Společenský oděv na večerní slavnost jest z tohoto důvodu doporučen.

Díky partnerovi přenosu, společnosti Seznam.cz, budou o programu úvodního semináře rozhodovat samotní diváci, kteří už nyní mohou na speciálních webových stránkách www.jarmara.at hlasovat, které přednášky chtějí v přímém přenosu (a v Žižkovském divadle) během narozeninového představení vidět.

O Žižkovském divadle Járy Cimrmana  
Pražské divadlo, známé zejména uváděním her Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka s tematikou českého génia Járy Cimrmana. V divadle hrají pouze muži. První oficiální představení – Akt – bylo uvedeno 4. 10. 1967, tedy přesně před 45 lety.

O přímých přenosech do kin
Projekt satelitních přímých přenosů do kin po celé České republice byl zahájen v roce 2007 cyklem Metropolitan opera: Live in HD. Díky velkému ohlasu, se kterým se projekt setkal, byl v následujících letech rozšířen také o přenosy baletu (Balet v kině), činohry (NT Live) a mimořádných přenosů z koncertů, výstav a dalších speciálních událostí. Satelitní přímé přenosy do kin po celé České republice zajišťuje distribuční společnost Aerofilms.

České nebe
Cimrmanův dramatický kšaft

Autoři: Cimrman/Smoljak/Svěrák
Režie: Ladislav Smoljak
Scéna a kostýmy: Jaroslav Weigel

Obsazení:
J.A.Komenský – Zdeněk Svěrák
Praotec Čech – Jan Kašpar
Svatý Václav – Petr Brukner
Jan Hus – Jaroslav Weigel
K.H.Borovský – Genadij Rumlena
maršál Radecký – Václav Kotek
Miroslav Tyrš – Michal Weigel
Babička – Miloň Čepelka

Délka přenosu cca. 2,5 hodiny včetně 20min. přestávky. Cena 200 Kč 
Více informací o přímém přenosu na www.aerofilms.cz a www.cimrman.at.

odkaz na oficiální webové stránky 

odkaz na oficiální webové stránky přímých přenosů 

rezervace vstupenek zde 

odkaz na plakát