Celostátní výstava hub

Datum konání akce: 13.9.2013 - 15.9.2013
Místo / lokalita: Foyer

Výstava fotografií, houbařská poradna, houby od jara do zimy, využití hub v kuchyni.

hřib hnědý1.jpg

Celostátní výstava hub 2013

Bývá již pravidlem, že během zářijových dnů se v Hlinsku koná originální výstava, věnovaná houbám. Česká mykologická společnost projednala se zdejším houbařským kroužkem uspořádání letošní výstavy hub, tentokrát jako výstavu celostátní, právě v našem městě. 
Letošní, stejně jako loňská výstava hub se bude konat v prostorách hlineckého Multifunkčního centra.

Tak jako v minulosti budou mít návštěvníci možnost shlédnout v hojném zastoupení aktuálně rostoucí houby, především z oblasti Hlinecka. Návštěvníci tradičně obohatí výstavu o houby, donesené i odjinud, především z míst, kde je sami sbírají.
V pátek, v dopoledních hodinách, budou výstavní prostory otevřeny především pro zdejší školy. Už tradičně mohou žáci přinést namalované obrázky s houbovými tématy. Každého autora čeká sladká odměna. V rámci širší houbařské osvěty a doprovodného programu bude možnost dále zhlédnout promítání fotografií a přednášek na rozmanitá témata, jakými jsou např. využití hub v kuchyni, či houby od jara do zimy. 

Připomeňme tradiční houbařskou poradnu, která se těší na dotazy návštěvníků výstavy. Veškeré informace kolem hub budou předávat a výstavou provázet členové MK Hlinsko a přátelé z ústředí České mykologické společnosti.

Otevřeno: 10 - 16 hodin

odkaz na plakát

odkaz na oficiální webové stránky -  Jiří Laštůvka(Kudláček)

odkaz na atlas hub -  Jiří Laštůvka (Kudláček)