"Roztančené střevíčky XVIII" - Profilový pořad TKG Hlinsko

Datum konání akce: 20.6.2014
Místo / lokalita: Divadelní sál

75[1].jpg

Mistrovské tituly pro TKG Hlinsko

V jednom týdnu účast na čtyřech mistrovských soutěžích – to byl začátek května pro TKG Hlinsko. Soutěže formací začaly již 3. a 4. května. Tento víkend se v Chrudimi konalo Mistrovství ČR v plesových choreografiích, v párové i formační polce, v Show Dance (dueta) a dále zde proběhla i soutěž Czech Open. 
Své zastoupení měl TKG ve všech soutěžích. Reprezentovali východočeský region. V kategorii dospělých si choreografie Ondřeje Boušky a Markéty Joskové „Romance“ vytančila první nepostupové místo do finále (tedy 8. místo) a i druhá formace stejných choreografů „Be Happy“ vybojovala výbornou 11. pozici. Stejně úspěšné byly tyto formace i na soutěži v neděli, která byla otevřena formacím střední Evropy. Pokud bereme v úvahu, že zkušeným týmům z Čech a Slovenska se tentokrát postavil velmi mladý tým TKG Hlinsko, složený převážně z tanečníků juniorského věku, je tento výsledek obdivuhodný.
Kromě výše uvedených formací soutěžila i nová choreografie polky „Holka na inzerát“ (choreografie: Dr. Jana Malinová), která získává titul 1. vicemistra ČR.
V párové polce ve finále tančily tři páry z TKG. Na 6. místě se umístil Marek Linhart a Eliška Kadlecová (nový pár v TKG), na 4. místě sourozenci Jaroslav a Kateřina Kyselovi. 2. místo a titul vicemistra ČR si vytančil pár Tomáš Otava a Jana Seková.

Taneční klub je velice pyšný na taneční pár Ondřej Bouška a Markéta Josková, kteří se na této soutěži stali Mistry ČR 2014 v Show Dance (dueta) a tím obdrželi i nominaci na Mistrovství světa s vystoupením „Moulin Rouge“.
Dne 8. května odjeli tanečníci do Pardubic na Mistrovství ČR SUT Hobby Dance a ve figurálním valčíku. Zde se v různých kategoriích často objevovaly ve finále tyto páry: Josef Čáslavský a Anna Spilková, Jaroslav Jelínek a Valentýna Hanušová. Oba páry jsou nominovány na Mistrovství světa ve figurálním valčíku. Jaroslav a Valentýna se třikrát umístili na 2. místě a získali tituly vicemistr ČR v kombinaci, ve standardu a v latině.
V sobotu 10. května odjela tři oddělení tanečního klubu na Mistrovství Slovenské republiky v plesových choreografiích a exhibicích do Žiaru nad Hronom. Odtud si po dlouhém soutěžním dnu TKG Hlinsko odvezlo několik pohárů za finálová umístění a dva velké poháry za 3. místo pro formaci „Romance“ a pro Ondřeje Boušku a Markétu Joskovou za exhibici „Moulin Rouge“, která, tak jako v Chrudimi, sklidila obrovský ohlas ze strany diváků.
To ovšem nebyly poslední aktivity tanečního klubu. Mistrovství ČR plesových formací juniorů, taneční soutěž Cena TKG a především profilový pořad Roztančené střevíčky - to jsou akce plánované na červen a závěr taneční sezony. Přijďte společně s námi uzavřít taneční sezonu. Všichni jste srdečně zváni.

odkaz na oficiální webové stránky

odkaz na plakát zde