Koncert "Společná věc"

Datum konání akce: 19.2.2015 - od 18.30 hodin
Místo / lokalita: Divadelní sál

Koncert Tomáše Pfeiffera na Vodnářský zvon je jedinečným souzněním hráče a nástroje, tvoříc neopakovatelný umělecký zážitek.

Vodnářský zvon.jpg

Pozvánka na koncert Společná věc 2014 

Přijměte pozvání na koncert Společná věc, který se uskuteční dne 19. února 2015 v 18.30 h v Multifunkčním centru Hlinsko, Adámkova třída 341.

Koncert Tomáše Pfeiffera na Vodnářský zvon je jedinečným souzněním hráče a nástroje, tvoříc neopakovatelný umělecký zážitek. 

Návštěvníci koncertu uvidí neobvyklý multimediální projekt spojující historický nástroj Vodnářský zvon s unikátní parabolickou projekcí. Filmový doprovod, příběh pro jednotlivé skladby koncertu, je inspirován každodenním životem. Témata skladeb koncertu Společná věc se pravidelně obměňují. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit např. na skladbu Rezonantia Temporum – souznění zvonů Vodnářského a zvonu z chrámu sv. Víta v Praze, barevné krása matematiky je zachycena ve skladě Chaos – fraktály. Pohled do hlubokého i blízkého vesmíru nám v Patria Deum zprostředkují dosud málo známé snímky z Hubbleova teleskopu. 

V tónech Vodnářského zvonu lze prožít hloubky rezonance, která dle odkazu dávných mistrů kladně působí na celou bytost i prostor. Na závěr koncertu budete mít možnost vidět Vodnářský zvon zblízka a pozorovat krásu vodní hladiny, která při fortissimech levituje v tisících kapičkách, nebo vytváří rezonanční obrazce. Nástroje se lze i zlehka dotknout a vnímat tak jeho vibraci přímo.
Pokud budete chtít zažít jedinečný kulturní zážitek, jste srdečně zváni na koncerty Společná věc.
Předprodej vstupenek:e-shop www.dub.cz, Turistické informační centrum Hlinsko, Čelakovského 561 (Betlém) Tel: 469 312 349, 731 697 418 e-mail: ic@hlinsko.cz, Multifunkční centrum Hlinsko http://www.mfc-hlinsko.cz

rezervace vstupenek zde

odkaz na oficiální webové stránky